RODZAJE SKÓR I ICH PIELĘGNACJA

Istnieje wiele rodzajów skóry, z których każda ma inny wygląd i jest niepowtarzalna w dotyku.

Skorzystaj z poniższej tabeli, aby zidentyfikować typ skóry użytej na Twoich meblach wypoczynkowych lub we wnętrzu samochodu, aby mieć pewność, że wybierzesz odpowiednie produkty do ich czyszczenia lub odnowienia.

Zanim zaczniesz!

Nalej kroplę wody na nieuszkodzony obszar skóry i wetrzyj ją palcem.

Jeśli skóra ciemnieje, a woda wnika do wewnątrz, jest chłonna.

Jak więc dbać o tego typu skóry?

Możemy podzielić różne rodzaje skór na kategorie, z których każda zawiera grupę skór o podobnych właściwościach i procedurach pielęgnacyjnych.


Skóra nielakierowana

  • Anilina
  • Pull Up/Woskowana Pull Up


Te trzy rodzaje skóry są wyjątkowo chłonne, ponieważ są delikatnie lakierowane lub wcale. Chłonne skóry są zwykle trudniejsze w pielęgnacji, ponieważ łatwo się brudzą i pozostają na nich ślady. Można jednak tego uniknąć, stosując regularnie Leather Protection Cream.

Ponieważ większość skór anilinowych jest barwiona i nie stosuje się na nich żadnego zabezpieczającego wykończenia, problemem jest również blaknięcie koloru. Skóry pull up są lepsze niż skóry anilinowe pod względem zachowania ich koloru, ale nadal wymagają starannej konserwacji.

Jeśli kolor już zaczął blaknąć, użyj naszego balsamu koloryzującego do skóry.

Skóra lakierowana

  • Półanilina (jest to wyjątek, ponieważ jest to skóra licowa)
  • Pigmentowane (znane również jako tłoczone)
  • Bi-cast
  • Przecierane (znane również jako Antique Finish)

Wszystkie rodzaje skóry w tej kategorii mają lakierowane wykończenie, dzięki czemu są dużo łatwiejsze do czyszczenia i konserwacji.

Chociaż nakładane jest wykończenie, regularne czyszczenie jest konieczne, aby utrzymać skórę w doskonałym stanie. Do szybkiego przecierania wystarczy wilgotna ściereczka, ale zazwyczaj wnętrza mebli i samochodów wymagają dokładniejszego czyszczenia za pomocą specjalistycznych środków czyszczących co 2-3 miesiące, a następnie kremu ochronnego do skóry.

Aby przywrócić kolor wykończonych skór, zalecamy użycie naszych produktów do koloryzacji skóry.

Nubuk i zamsz

Te skóry mają teksturę meszku i nie posiadają warstwy wierzchniej, co czyni je niesamowicie chłonnymi, podatnymi na plamienie i bardzo trudnymi do czyszczenia!

Suede & Nubuck Protector został specjalnie opracowany, aby odpychać brud i wszelkie plamy na bazie wody i oleju z powierzchni każdego zamszu lub nubuku. Ta niesamowicie trwała bariera i znacznie wydłuża żywotność twoich zamszowych rzeczy.