ODŻYWIANIE SKÓRY

Odżywka do skóry lub tak zwany hyde food, to produkt przeznaczony do konserwacji i odżywienia skóry.

To rodzaj tradycyjnej pielęgnacji skóry, używany od setek lat.

Czy na dzisiejszych skórach nadal konieczne jest odżywianie skóry?

Większość skór produkowanych na tapicerki samochodowe oraz meblowe już od ponad 50 lat pokrywana jest wykończeniem. Oznacza to, że skóra jest barwiona a następnie zabezpieczona bezbarwnym lakierem, aby wspomóc jej odporność na ścieranie.

Lakier wykończeniowy zapobiega wchłanianiu płynów przez skórę a tym samym wchłanianiu wszelkiego rodzaju odżywek lub substancji hydrofilowych (rozpuszczających się pod wpływem wody).

Zrób test – nanieś niewielką kroplę wody na skórę, jeśli wsiąknie wgłąb skóry, odżywka również!

Leather Protection Cream marki Furniture Clinic to odpowiedni produkt do pielęgnacji skóry. Pomaga w utrzymaniu lakierowanej powłoki na skórach, dzięki czemu przedłuży jej żywotność. Krem ochrania skórę przed wnikaniem wody oraz innych substancji chemicznych. Ponadto warstwa ochronna wytwarzana przez Leather Protection Cream chroni skórę przed słońcem oraz złuszczaniem spowodowanym przez czynniki zewnętrzne. Zmniejsza tarcie przez co wydłuża żywotność skóry szczególnie w fotelach samochodowych oraz na meblach wypoczynkowych.


Leather Protection Cream może również spełniać rolę odżywki na skórach chłonnych.

Dzięki kombinacji naturalnych olei i wosków, produkt wchłonie się w głąb skóry nawilżając i odżywiając ją od wewnątrz.

Kiedy powinienem używać odżywki do skóry?

Głównym celem odżywki jest zmiękczenie skóry, gdy jest ona stara, twarda i sztywna. Pamiętaj jednak, że jeśli skóra nie jest chłonna, odżywka do skóry nie zadziała. Produkt o nazwie Leather Revive, który jest odżywką na bazie wody i specjalnych olejków, wnika głęboko do wewnątrz skóry, uzupełniając naturalne olejki w poszczególnych jej włóknach, dzięki czemu powierzchnia skóry staje się miękka i elastyczna.

Jakie produkty powinienem kupić?

Do pielęgnacji skóry używaj kremu ochronnego do skóry Leather Protection Cream.

Jeśli skóra potrzebuje dogłębnego odżywienia, jest stara, twarda i sztywna użyj Leather Revive.

Możesz również użyć Leather Revive, aby odżywić skórę od wewnątrz, a następnie użyć Leather Protection Cream, aby utrzymać efekt na dłużej.