Pielęgnacja na 5!

Oto pięć naszych najważniejszych wskazówek dotyczących pielęgnacji, które pomogą Ci zachować jak najlepszy wygląd Twoich skórzanych mebli i tapicerki samochodowej oraz sprawić, że będą Ci służyć przez długie lata.

1) Chroń skórę od pierwszego dnia użytkowania

Kupując coś nowego, zawsze staramy się utrzymać to w idealnym stanie więc najlepiej zacząć od profilaktyki. Wiele mebli wypoczynkowych oraz samochodów jest wyposażonych w zestaw do pielęgnacji, zawierający krem ​​do konserwacji, którego zalecamy zacząć używać zaraz po otrzymaniu przedmiotu. Krem ochronny nada skórze barierę ochronną, która zabezpieczy przed wnikaniem brudu i plam oraz ochroni powierzchnię przed zużyciem.

2) Regularnie czyść skórę

Niezależnie od tego,czy skóra jest nowa czy stara, oprócz konserwacji, ważną rolę spełnia również regularne czyszczenie. Do szybkiego przetarcia brudu wystarczy wilgotna ściereczka ale zazwyczaj meble jak i wnętrza samochodów co 2-3 miesiące wymagają dokładniejszego czyszczenia. Można to zrobić u profesjonalisty lub regularnie używać profesjonalnego środka czyszczącego aby utrzymać tapicerkę w doskonałym stanie.

3) Używaj tylko specjalistycznych środków do czyszczenia skóry

Nigdy nie używaj chusteczek dla niemowląt, octu ani żadnych innych „domowych środków” do czyszczenia skórzanych mebli lub wnętrz samochodów. Wiele z tych produktów zawiera chemikalia i substancje, które mogą powodować wysuszanie, pękanie lub utratę koloru.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, co kupić, odwiedź nasz sklep internetowy lub zadzwoń do nas po poradę. Posiadamy specjalistyczną gamę produktów do pielęgnacji i renowacji skóry, w tym środki do czyszczenia i ochrony skóry.

4) Unikaj wysokiej temperatury i nasłonecznienia

Aby zapobiec blaknięciu koloru i uszkodzeniu skóry, staraj się unikać grzejników i bezpośredniego światła słonecznego.

Ciepło może powodować wysychanie i pękanie skóry. Najlepszym sposobem na zapobieganie wysychaniu skóry jest czyszczenie i ochrona skóry co 2-3 miesiące. Nasz Leather Protection Cream do skóry nie tylko chroni skórę przed plamami, ale także ją nawilża.

5) Unikaj bezpośredniego kontaktu ze swoją skórą

Trzeba przyznać, że to trochę dziwne, ale naturalne olejki Twojej skóry, a także oleje z kremów nawilżających mogą uszkodzić skórę i spowodować jej odbarwienie, a nawet pęknięcie!

Chociaż ochrona skóry pomoże, rozważ użycie narzut lub ochraniaczy na siedzenia.

Za późno?

Jeśli te wskazówki dotarły do ​​Ciebie za późno, nie bój się! W naszym sklepie internetowym mamy szeroką gamę produktów do pielęgnacji i renowacji skóry, które przywrócą Twojej tapicerce skórzanej dawną świetność, niezależnie od tego, czy będzie to biała skórzana sofa, tradycyjny zestaw chesterfield czy klasyczne skórzane wnętrze samochodu.